do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Wyjątkowe drzewka i rośliny ozdobne 0

Jeśli chcemy, by nasz ogród zachwycał pięknym wyglądem, powinniśmy wybrać odpowiednie rośliny ozdobne, które podkreślą jego wyjątkowy charakter. Odpowiednio ułożona kompozycja dekoracyjna z kwiatów i krzewów może znacząco podnieść walory estetyczne naszego ogrodu, tworząc w nim przytulne miejsce do spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi i nie tylko. Piękny ogród stanowi przecież wizytówkę każdego domu.

Czym charakteryzują się rośliny ozdobne?

Do roślin ozdobnych zaliczamy wszystkie gatunki, które charakteryzują się niezwykłymi walorami dekoracyjnymi. Mogą one mieć piękne kwiaty, niespotykane owoce, ciekawe liście lub łodygi, wyjątkowe zabarwienie – możliwości są niezliczone. Choć na pierwszym planie zawsze znajduje się ich wygląd, coraz częściej ciekawią nas również praktyczne zastosowania tych roślin. Z niektórych roślin możemy przygotować przepyszne dżemy czy konfitury, a także lecznicze nalewki, które będą nam przypominać zimą o słonecznym lecie. Powinniśmy też zapoznać się z leczniczymi właściwościami roślin ozdobnych, ponieważ mogą nam one pomóc w wielu drobnych dolegliwościach.

Jak prawidłowo o nie dbać?

Każda z roślin potrzebuje do prawidłowego wzrostu innych czynników. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy pamiętali o regularnym podlewaniu naszych roślin. Kwiaty znajdujące się w silnie nasłonecznionym miejscu należy podlewać przynajmniej dwa razy dziennie, najlepiej wtedy, gdy gleba jest chłodna, aby nie poparzyć roślin. Rośliny lubiące cień nie wymagają tak częstego podlewania. Wystarczy więc podlewać je raz lub dwa razy w tygodniu. Musimy również pamiętać o wyglądzie zewnętrznym naszych roślin. Rośliny ozdobne wymagają przede wszystkim regularnego przycinania. Dzięki temu nadamy im pożądaną formę, która idealnie wpasuje się w nasz ogród, a także sprawimy, że będą zdrowo rosły.

Dekoracyjne kompozycje w ogrodzie

Samo posadzenie różnych roślin dekoracyjnych nie wystarczy, by stworzyć piękny ogród. Musimy je ze sobą odpowiednio zestawić tak, by tworzyły one ciekawą kompozycję o walorach estetycznych. Powinna ona cechować się różnorodnością – mniejsze roślinki połączone z nieco wyższymi krzaczkami, kolorowe kwiaty w otoczeniu roślin o ciekawo wykrojonych liściach. Liczy się tylko nasza fantazja.

Wartym polecenia pomysłem jest również połączenie ze sobą roślin, które kwitną w różnych okresach. Dzięki temu nasz ogród zawsze będzie cieszył oko pięknymi kwiatami – niezależnie od pory roku.

drzewka i rośliny ozdobne

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl