do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Uprawa i hodowla cytrusów? Tropiki w domu :) 0

 

Cytrusy w domu

Jeśli lubisz rośliny i z powodzeniem hodujesz je we własnym domu, na parapecie, balkonie czy tarasie to nic nie stoi na przeszkodzie by podnieść poprzeczkę i rozpocząć uprawę cytrusów. Rośliny te, do tej pory raczej nieczęsto spotykane w naszych domach, coraz częściej podbijają serca „domowych hodowców”. Tym samym cytrusy w domu już nie dziwią nas tak bardzo, jak jeszcze parę lat temu. Jak hodować cytrusy w domu? Fakt, nie są to rośliny na co dzień spotykane w naszym klimacie, jednak wystarczy zastosować się do kilku głównych zasad, by z powodzeniem pielęgnować cytrusy w domu.

 

Stanowisko dla cytrusów

Przede wszystkim należy zacząć od ustalenia, w którym miejscu chcielibyśmy ustawić naszą roślinkę. Z powodzeniem możemy przez cały rok trzymać cytrusy w domu. Aczkolwiek w okresach szczególnie ciepłych możemy nasze rośliny wystawiać na balkon czy taras. Dlaczego tak istotne jest określenie konkretnego miejsca, w którym będą stały nasze cytrusy w domu? Rośliny te nie lubią ciągłego przestawiania, okręcania donicy – najlepiej traktować je tak, jak by żyły w naturalnym środowisku – w przyrodzie przecież rośliny egzotyczne nie przenoszą się z miejsca na miejsce. Rosną w jednym i w taki sam sposób powinniśmy potraktować je w naszych domach.

Cytrusy nie lubią przeciągów, dlatego najlepiej ustawić je w miejscu, w którym tego unikną. Optymalne będzie miejsce słoneczne i bardzo ciepłe. W takich warunkach cytrusy w domu będą się czuły najlepiej. Warto także pamiętać, że roślinom egzotycznym bardzo szkodzi gaz z kuchenek gazowych, dlatego najlepiej nie ustawiać ich w kuchni – nawet niewielkie stężenie tego gazu może zaszkodzić roślinie. W efekcie zacznie ona tracić liście.

 

Nawadnianie cytrusów

Ważne jest również nawadnianie rośliny, szczególnie w okresach wzrostu i kwitnienia. Nie wolno ich przelać bo to najczęstszy błąd który prowadzi do zgnicia korzeni. Starajmy się je podlewać naturalnie i obserwować co się dzieje z rośliną. Dobrym pomysłem jest też zraszanie liści co kilka dni. Dodatkowe nawożenie cytrusów ułatwi im rozwój.

Cytrusy w domu to niebywała ozdoba mieszkania. Są bowiem nie tylko piękne – wprowadzają wyjątkowy nastrój, a w okresach kwitnienia ich kwiaty rozsiewają niesamowitą woń w całym mieszkaniu. Jak widać, podstawowe zasady uprawy tych roślin egzotycznych nie są skomplikowane, a w trakcie pielęgnacji poznamy naszą roślinę i nauczymy się, co dla niej najlepsze.  

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl