do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Uprawa cytrusów 0

Uprawa cytrusów

Współcześnie dostępność roślin egzotycznych jest dużo większa niż jeszcze kilka lat temu, wobec czego każdy może we własnym zakresie rozpocząć ich hodowlę. Mimo tego, że są to rośliny, które de facto dopiero poznajemy, to jednak zastosowanie się do kilku podstawowych reguł umożliwi nam pozbawioną większych problemów opiekę nad nimi.

 

Uprawa cytrusów sama w sobie nie jest skomplikowana. Zakup zdrowej rośliny to dobry start. Potem pozostaje kwestia miejsca, w którym roślina będzie stała. Cytrusy nie lubią bowiem częstej zmiany miejsca – przesuwane i przestawiane tracą liście i marnieją. Uprawa cytrusów uzależniona jest w dużej mierzeod podłoża, w którym roślina będzie się rozwijać. Na rynku można dostać dobrej jakości podłoże do cytrusów, bądź też przygotować je samodzielnie. Wystarczy w odpowiednich proporcjach zmieszać ziemię piaszczystą, gliniastą oraz kompostową i pamiętać o tym, by podłoże miało odczyn kwaśny. Dlatego tak ważne jest tez odpowiednie podlewanie rośliny oraz nawożenie jej dobrymi środkami.

 

Cytrusy, jako rośliny ciepłolubne preferują stanowiska bardzo słoneczne. Podlewanie rośliny uzależnione jest od jej okresów wzrostu i kwitnienia, owocowania, oraz od okresów wegetacji. Wówczas należy uważać, by nie moczyć zanadto cytrusów, bowiem za duża ilość wody doprowadzi do gnicia korzeni i utraty rośliny. Niektóre odmiany cytrusów lubią również zraszanie.

 

Uprawa cytrusów z początku skomplikowana będzie przychodziła nam z tym większą łatwością, im bardziej będziemy poznawali naszą roślinę. Z czasem doskonale poznamy jej potrzeby i opieka nad nimi stanie się przyjemnością, a drzewka owocowe będą cieszyć nas zdrowym wyglądem i egzotycznym zapachem kwiatów, wypełniającym całe wnętrza.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl