do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Rośliny egzotyczne w domu to odrobina egzotyki w czterech ścianach 0

Rośliny egzotyczne w domu to odrobina egzotyki w czterech ścianach

Hodowla roślin to obecnie zajęcie nie tylko dla specjalistów. Wiedza, jaką posiadamy na ten temat daje nam sposobność, by również rośliny egzotyczne w domu hodować. Do tej pory słabo znane, dziś podbijają rynek. Rośliny egzotyczne w domu nie są już widokiem rzadkim i sporadycznym.

 

Właściwie nie ma większych przeszkód, by trzymać rośliny egzotyczne w domu. Zapewnienie im bardzo jasnego, słonecznego i ciepłego stanowiska to połowa sukcesu. Rośliny egzotyczne w domu nie powinny zbyt często zmieniać swojego położenia, ponieważ wpływa to negatywnie na cytrusy. Podlewanie oraz nawożenie takich roślin uwarunkowane jest ich indywidualnymi potrzebami. Jednakże warto pamiętać, że rośliny egzotyczne w domu hodowane wymagają regularnego podlewania oraz bardzo często dodatkowego spryskiwania liści.

Drzewa mandarynkowe bardzo lubią spryskiwanie ciepłą wodą. Nawożenie roślin również powinno zostać zastosowane z umiarem i w miarę konieczności. Rzecz jasna okres intensywnego wzrostu rośliny wymaga, by szczególnie zadbać o dostarczenie roślinom odpowiednich składników. Okres wegetacji przypadający na czas naszej zimy jest nieco spokojniejszy, bowiem rośliny egzotyczne w tym czasie przeważnie odpoczywają.

Warto także pamiętać, by rośliny egzotyczne w domu nie stały w pobliżu kuchenek gazowych, bowiem gaz, nawet w niewielkim stężeniu, szkodzi roślinie. Ziemia, w której cytrusy żyją stale powinna mieć odczyn lekko kwaśny.

Zadbane roślinki będą nie lada ozdobą każdego mieszkania, a zapewnienie im odpowiednich warunków zagwarantuje, że roślina będzie owocować.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl