do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Rośliny do ogrodu zimowego - jakie wybrać? 0

Wiecznie zielony ogród zimowy to miejsce, w którym nawet zimą możemy cieszyć się pięknem natury. Warto stworzyć taki kącik w naszym domu – zyskamy wtedy przytulne miejsce, w którym możemy spędzać wolny czas, podziwiając egzotyczny świat roślin – niezależnie od pory roku i pogody. Musimy tylko dobrać odpowiednie rośliny do ogrodu zimowego, którym będą odpowiadać warunki panujące w naszym ogrodzie. 

Usytuowanie ogrodu zimowego

Oranżeria powinna być usytuowana tak, by można z niej podziwiać przyrodę na zewnątrz. Szczególnie zimą obecny kontrast między wnętrzem i pogodą na zewnątrz będzie robić ogromne wrażenie. Podczas budowy ogrodu zimowego musimy dobrze zastanowić się nad tym, na którą stronę będzie on wychodzić. Od tego zależy, jak dużo ciepła będzie on gromadzić i jakie rośliny możemy w nim zasadzić. Jeśli zdecydujemy się na ogród południowy, będziemy mogli w nim hodować bardziej egzotyczne rośliny, w ogrodzie północnym natomiast świetnie odnajdą się rośliny preferujące cień.

Rośliny ciepłolubne

Rośliny do ogrodu zimowego wystawionego na południe muszą lubić wysoką temperaturę i duże zawilgocenie powietrza przez niemal cały rok. Doskonale sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju rośliny egzotyczne, a także te bardziej delikatne jak np. figowce czy szeflery. O walory dekoracyjne ogrodu zimowego mogą zadbać różnego rodzaju rośliny pnące – przede wszystkim ciepłolubne gatunki bluszczy i męczennice. Za ich pomocą możemy ukryć elementy konstrukcyjne ogrodu – słupy, nieestetyczne łączenia i nie tylko.

Ogród wychodzący na wschód lub zachód

W ogrodach takich panuje zwykle nieco niższa temperatura, dlatego świetnie sprawdzą się tu gatunki, które nie lubią przesadnego ciepła. Rośliny do ogrodu zimowego wystawionego na wschód lub zachód powinny także lubić zacienienie. Doskonale pasują tutaj wszelkiego rodzaju cytrusy, a także rośliny śródziemnomorskie, jak np. laur czy oleander. Możemy również hodować tutaj kaktusy czy inne sukulenty, jak np. wilczomlecz – nie wymagają one zbyt dużej ilości słońca i dobrze znoszą niższe temperatury.


Tutaj również umiejscowimy przepiękne rośliny pnące, jak np. bluszcze, winnik czy jaśmin. Jeśli chcemy, aby w naszym ogrodzie rządził kolor, możemy zasadzić w nim kwitnące gatunki – azalie lub kamelię. Zadbają one o ożywienie wnętrza i sprawią, że będzie ono przyciągać wzrok zarówno gości, jak i domowników.

rośliny do ogrodu zimowego

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl