do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Rośliny do ogrodu zimowego 1

Rośliny do ogrodu zimowego

Być może niewiele osób wie, iż ogrody zimowe w XIX wieku były niezbędnym elementem każdego pałacu czy mieszkania mieszczaństwa. Stanowiły dodatkową powierzchnię mieszkalną – funkcja ogrodnicza była nieco mniej istotna. Na chwilę znikły z widoku, by pod koniec XX ponownie zdobyć uznanie.

Ogrody zimowe stanowią nie tylko dodatkową powierzchnię mieszkalną – aktualnie są również oszklonym, doskonale nasłonecznionym ogrodem, coraz łatwiejszym w budowie i utrzymaniu ze względu na rozwój materiałów budowlanych.

Rośliny do ogrodu zimowego - jak to się zaczęło?

Poprzednikami potężnych oranżerii były niewielkie pomarańczarnie. Władcy nakazywali wręcz budowę potężnych oranżerii. Rośliny do ogrodu zimowego pierwotnie sprowadzano z Włoch, z Toskanii. W 1615 roku sprowadzono do Francji 250 sadzonek cytrusów: były to drzewka pomarańczowe, drzewka cytrynowe czy limety. Za najpiękniejszą oranżerię do tej pory uważa się tą w Wersalu. Równie piękne są te w Niemczech (Poczdam, Hanower). Choć dziś w ogrodach zimowych możemy uprawiać różne rośliny to jednak cytrusy cieszą się największy uznaniem a oranżerie, na wzór tych królewskich, zapełniane są roślinami egzotycznymi.

Ze względu na zmienność naszego klimatu ogród zimowy jest doskonałym rozwiązaniem dla sympatyków cytrusów. Możemy stworzyć pomieszczenie, które zapewni naszym roślinom idealne warunki do rozwoju. Dzięki temu będziemy w stanie regulować temperaturę oraz wilgotność panującą w ogrodzie zimowym, co pozwoli nam na hodowlę również tych szczególnie wymagających roślin egzotycznych.

Jak wybrać rośliny do ogrodu zimowego?

A jakie najczęściej wybiera się rośliny do ogrodu zimowego? Drzewka pomarańczowe, drzewka mandarynkowe czy też różne odmiany drzewek cytrynowych. Coraz chętniej kupowane są rośliny do ogrodu zimowego takie jak: limetki, bananowce, granatowce, figi. Bardziej doświadczonym hodowcom można polecić drzewka oliwne, kaki bądź migdałowce. Posiadanie ogrodu zimowego z pewnością ułatwi opiekę nad tymi roślinami egzotycznymi przez cały rok. Tym bardziej, że istotne jest, by zapewnić im odpowiednią temperaturę i ilość światła (co z pewnością ułatwią szklane ściany i dach) a także wilgotność powietrza, co w przypadku ogrodu zimowego jest również dużo łatwiejsze. Nasze cytrusy będą narażone w dużo mniejszym stopniu na przeciągi, skoki temperatury w okresach zimniejszych. W przypadku posiadania oranżerii znika również kłopot związany z koniecznością wniesienia roślin z zewnątrz (np. z balkonu) w okresach chłodniejszych. Ogród zimowy możemy, urządzić wykorzystując własny balkon czy taras. Odpowiednia jego zabudowa będzie świetnie spełniać zadanie prawdziwej oranżerii. Pozostanie jedynie kwestia, jakie rośliny do ogrodu zimowego kupimy.

rośliny do ogrodu zimowego

Komentarze do wpisu (1)

20 sierpnia 2017

Polecam do ogrodu zimowego pięknego ponad 40-letniego fikusa beniaminka. Jest b.gęsty i rozłożysty ok.2,5 wys. na 4,5 szer. Salon zaczyna być zbyt ciasny więc lato spędza na tarasie,nie przeszkadza mu słońce, tworzy miły cień.Oferuję także 2 duże juki i draceny od 1 do 2 m.Tel.660538213.Pozdrawiam! Ewa R. Ps. Opinia ,że beniaminki nie lubią zmian miejsca nie jest prawdziwa...Mój zmieniał dom 3-krotnie lato spędza na tarasie raz od południa raz od północy i nic się nie dzieje. Wystarczy podstawowa pielęgnacja-mało wody w domu ok.10 litrów na tydzień jednorazowo,więcej na tarasie ok.10 litrów na 2 dni plus zasilenie np. florowitem (ok 1 litra na rok)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl