do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Ziemia do cytrusów

Ziemia do cytrusów jest doskonale przystosowana do wymagających roślin, jakimi są cytrusy. Ziemia do cytrusów powinna być lekka, przepuszczalna, a jednocześnie bogata w składniki odżywcze. Warto zwrócić uwagę, czy ziemia do cytrusów, którą wybieramy, nie zatrzymuje zbyt dużej ilości wody – jej nadmiar może prowadzić do gnicia korzeni cytrusów. W utrzymaniu prawidłowej wilgotności pomoże drenaż na dnie doniczki.


Ziemia do cytrusów – wysoka jakość

Najlepsza ziemia do cytrusów pochodzi z Toskanii, czyli jednego z rejonów, w których cytrusy rosną w warunkach naturalnych. Oferowana przez nas ziemia do cytrusów ma ph 5,5-6,5 i zawiera między innymi torf oraz ziemię gruntową. Ziemia do cytrusów powinna być dobrze przepuszczalna, dlatego wzbogaciliśmy ją o tuf wulkaniczny, dzięki któremu woda nie będzie się gromadziła.


Ziemia do cytrusów – kiedy zmieniać?

Kiedy potrzebna jest nowa ziemia do cytrusów? Oczywiście podczas każdego przesadzania roślin. Warto pamiętać, że młode sadzonki, które szybko rosną, potrzebują co rok większej doniczki- raz w roku przyda się więc świeża ziemia do cytrusów. Natomiast starsze okazy można przesadzać raz na dwa lub trzy lata. Na początku wystarczy sama ziemia do cytrusów, a nawóz stosujemy dopiero po 6-8 tygodniach.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl