do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Tymianek cytrynowy w doniczce

Tymianek cytrynowy w doniczce jest wieloletnim ziołem, które dobrze znosi niskie temperatury. Uprawiany w domu lub ogrodzie, tymianek cytrynowy w doniczce dorasta do 30 cm wysokości i jest doskonałą przyprawą w kuchni każdej pani domu. Tymianek cytrynowy w doniczce to nie tylko aromatyczna przyprawa, ale również doskonała roślina dekoracyjna – liście w kolorze żółto-zielonym będą wyróżniać się w każdym domowym ogródku ziołowym.


Tymianek cytrynowy w doniczce – uprawa

Jeśli uprawiamy tymianek cytrynowy w doniczce, warto zapewnić mu ciepłe i nasłonecznione miejsce. Uprawa w ogródku jest dosyć ryzykowna, chociaż tymianek cytrynowy w doniczce potrafi przetrzymać mróz do -10 stopni. Tymianek cytrynowy w doniczce podczas zimowania lubi nieco niższą temperaturę, w granicach 10-12 stopni. Tymianek cytrynowy w doniczce należy regularnie podlewać, ale jednocześnie uważać, by go nie przelać – czasami lepszym wyjściem jest lekkie przesuszenie.


Tymianek cytrynowy w doniczce – zastosowanie

Tymianek cytrynowy w doniczce najbardziej znany jest jako zioło wykorzystywane w kuchni. Tymianek cytrynowy w doniczce doskonale nadaje się do potraw z drobiu, dziczyzny czy ryb – ze względu na piękny cytrusowy zapach. Ale oprócz podkreślania walorów smakowych dań tymianek cytrynowy w doniczce znajduje również zastosowanie w medycynie jako składnik leków na kaszel czy bóle skurczowe. Jest również elementem składowym wielu kosmetyków.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl