do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Oleander

Oleander pochodzi z południowych krajów europejskich, jest zimozielonym krzewem, który doskonale czuje się również podczas wysokich temperatur. Oleander jest chętnie uprawiany w domach i ogrodach zimowych ze względu na pięknie kwitnące kwiaty o różnych barwach: czerwonej, różowej, białej, żółtej, liliowej. Kwiatami obsypującymi oleander możemy cieszyć się całe lato, natomiast jego wysokość przy uprawianiu w doniczce to nawet dwa metry.


Oleander – uprawa

Oleander w doniczce to najlepszy sposób jego uprawy w naszym klimacie. Oleander nie lubi bowiem nawet najlżejszego mrozu i doskonale poczuje się w domu, ciepłym ogrodzie albo szklarni. Ziemia dla oleandra nie musi być bardzo bogata w składniki odżywcze, natomiast warto dbać o regularne, niezbyt obfite podlewanie. Oleander lubi lekko wilgotną ziemię, dlatego trzeba uważać, by nie przelać rośliny. Stanowisko, na którym oleander czuje się najlepiej, to miejsce dobrze nasłonecznione, ciepłe i z dobrą cyrkulacją powietrza.


Oleander – działanie

Warto pamiętać, że oleander jest rośliną ogólnie trującą – każda jego część zawiera oleandrynę, czyli glikozyd. Po zjedzeniu kwiatu, liścia czy pędu rośliny występuje silne zatrucie. Dodatkowo oleander posiada trujący sok, który mocno podrażnia oczy i skórę. Jeśli w domu są małe dzieci, oleander nie będzie najlepszą rośliną do uprawy. Zawsze jednak należy zachować ostrożność i pielęgnować oleander w ochronnych rękawicach.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl