do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Nawóz do cytrusów

Prawie wszystkie rośliny, a w szczególności drzewka cytrusowe, wymagają regularnego nawożenia. Idealny nawóz do cytrusów to ten o dużej zawartości azotu, gdyż jest on niezbędny cytrusom podczas intensywnego wzrostu. Nawóz do cytrusów dba o to, by w niewielkiej doniczce nie zabrakło roślinom składników odżywczych, wymywanych częstym podlewaniem. Jeśli stosujemy regularnie nawóz do cytrusów, częsta wymiana ziemi nie jest konieczna.


Nawóz do cytrusów w granulkach

W naszej ofercie posiadamy nawóz do cytrusów w granulkach. Dzięki jego stosowaniu składniki mineralne będą uwalniane do ziemi w sposób stopniowy, nie ma więc ryzyka zbyt silnego nawożenia cytrusów. Nasz nawóz do cytrusów warto stosować rzadko – 2 lub 3 razy w roku. Okres, w którym nawóz do cytrusów jest konieczny, to kwitnienie i owocowanie roślin. Nawóz do cytrusów jest bogaty w składniki odżywcze: azot, fosfor, potas, żelazo dla mocnych liści oraz mikroelementy.


Nawóz do cytrusów – stosowanie

Nawóz do cytrusów stosuje się kilka razy w roku, zazwyczaj jest to połowa marca i czerwca oraz początek września. Średnica doniczki wpływa na ilość nawozu – im większa doniczka, tym wyższą gramaturę powinien mieć nawóz do cytrusów. Gdy już wybierzemy ilość, rozsypujemy nawóz do cytrusów wokół drzewka cytrusowego, a później lekko przysypujemy granulki ziemią. Dzięki temu przy każdym podlewaniu nawóz do cytrusów będzie uwalniał składniki mineralne.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl