do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Migdałowiec

Migdałowiec pochodzi z południowej Azji i jest sporym krzewem lub drzewem o wysokości nawet do 10 m. Drzewo migdałowe to piękna dekoracja każdego ogrodu ze względu na wczesne kwitnienie i jasnoróżowe albo białe kwiaty obsypujące cały migdałowiec. Po okresie kwitnienia migdałowiec wydaje owoce przypominające zielone śliwki pokryte meszkiem – lecz w naszym klimacie możemy nie doczekać się owocowania drzewa migdałowego. Jednak kwitnący migdałowiec to wystarczający powód, by mieć go w swoim ogrodzie.


Migdałowiec – uprawa

Idealne warunki, w których migdałowiec będzie rozwijał się prawidłowo, to gorące i suche lato oraz chłodna i mokra zima. I choć nasz klimat niekiedy zbliża się do tych kryteriów, nierzadko powstanie owoców drzewa migdałowego będzie niemożliwe. Warto więc skupić się na tym, by migdałowiec cieszył nasze oczy pięknymi kwiatami. W tym celu ustawiamy drzewko migdałowe w nasłonecznionym, ale osłoniętym od wiatru miejscu. Jeśli migdałowiec znajduje się w ogrodzie, należy zabezpieczyć go przed mrozem, okrywając go lub wnosząc doniczkę do domu.


Migdałowiec – podlewanie

Drzewko migdałowe nie lubi przelewania i mokrej ziemi, dlatego warto podlewać migdałowiec umiarkowanie oraz pozostawić podłoże do wyschnięcia. Migdałowiec dobrze znosi susze, dlatego lepszym wyjściem jest przegapienie podlania niż podlanie o raz za dużo. Drzewko migdałowe w doniczce dobrze będzie wyposażyć w drenaż, żeby migdałowiec sam mógł regulować nawodnienie korzeni.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl