do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Lubczyk w doniczce

Lubczyk w doniczce to popularna przyprawa posiadająca zapach podobny do przyprawy „maggi”. Lubczyk w doniczce osiąga wysokość do 2 metrów, a jego liście wykorzystuje się zazwyczaj do przyprawiania najróżniejszych dań. W okresie od czerwca do sierpnia na gałązkach lubczyku w doniczce pojawiają się zielono-żółte kwiaty.


Lubczyk w doniczce – uprawa

Lubczyk w doniczce lubi ciepłe i nasłonecznione miejsca, nie pogardzi jednak również półcieniem. Jeśli uprawiamy lubczyk w doniczce w ogrodzie, należy zabezpieczyć go przed mrozem poprzez przykrycie liśćmi lub słomą albo – w miarę możliwości – wnieść go do pomieszczenia. Lubczyk w doniczce woli być podlewany regularnie, ale umiarkowanie. W okresie suszy zwiększamy ilość wody, by lubczyk w doniczce nie rósł w przesuszonej glebie.


Lubczyk w doniczce – zastosowanie

Lubczyk w doniczce jest stosowany przede wszystkim jako zioło wzmacniające smak potraw, najczęściej mięsnych, a także zup lub sałatek. Oprócz tego lubczyk w doniczce wykazuje działanie wykrztuśne i regulujące pracę nerek. Olejek z lubczyku w doniczce jest szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym ze względu na intensywny aromat.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl