do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Laurowiśnia wschodnia

Laurowiśnia wschodnia to krzew niezbyt jeszcze znany w naszym kraju, lecz nieuniknione jest jego rozpowszechnianie – ze względu na swoje walory estetyczne laurowiśnia wschodnia może być piękną ozdobą każdego ogrodu. Laurowiśnia wschodnia posiada ciemnozielone, błyszczące liście i gęsto osadzone, białe kwiaty, a cały krzew w warunkach naturalnych może dorastać do 3-4 metrów wysokości. Liście laurowiśni wschodniej są całoroczną ozdobą rośliny, mogą jednak przemarznąć podczas śnieżnych i mroźnych zim.


Laurowiśnia wschodnia – uprawa

Laurowiśnia wschodnia to roślina występująca w ciepłym klimacie: na Bałkanach, Kaukazie i w Azji Mniejszej. W związku z tym laurowiśnia wschodnia ma spore wymagania odnośnie uprawy i pielęgnacji. Najlepiej posadzić laurowiśnię wschodnią w ciepłym, osłoniętym od wiatru i nieco zacienionym miejscu i zapewnić jej wilgotne, żyzne i dobrze przepuszczalne podłoże. Młoda laurowiśnia wschodnia powinna być lekko przykrywana na zimę za pomocą włókniny albo słomianych mat. Wbrew pozorom, laurowiśnia wschodnia przy swojej delikatności dobrze znosi miejskie powietrze.


Laurowiśnia wschodnia – zastosowanie

Laurowiśnia wschodnia jest bogatym, rozłożystym, pięknie wyglądającym krzewem. Często więc można spotkać laurowiśnię wschodnią w przestrzeni miejskiej zastosowaną jako żywopłot dzielący obszar użytkowy czy jako tło do innych roślin. Laurowiśnia wschodnia dobrze czuje się również w ogrodzie, gdzie będzie doskonałym żywym ogrodzeniem lub ozdobą ściany budynku.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl