do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Kumkwaty

Kumkwaty to niewielkie drzewka cytrusowe, które z powodzeniem można uprawiać w domu. Kumkwaty pochodzą z Chin, są wiecznie zielonymi roślinami dorastającymi do 2,5 m wysokości oraz rodzą drobne, ale smaczne owoce. Kumkwaty w doniczce to doskonały pomysł na uzyskanie w domu egzotycznego klimatu przy niewielkim nakładzie sił.


Kumkwaty – uprawa

Idealne miejsce dla kumkwata to okno wychodzące na południe. Jak każde drzewko cytrusowe, kumkwaty potrzebują minimum 8 godzin światła słonecznego do prawidłowego wzrostu – latem można wynieść doniczkę z kumkwatem do ogrodu lub na balkon, w chłodniejszych miesiącach musi wystarczyć okienny parapet. Kumkwaty lubią częste podlewanie i wilgotną ziemię, ale trzeba uważać, żeby ich nie przelać, ponieważ korzenie kumkwata mogą zgnić. Dobrym wyjściem jest założenie w doniczce drenażu. Zimą ograniczamy podlewanie.


Kumkwaty – zastosowanie

Kumkwaty są nie tylko drzewkami cytrusowymi o walorach dekoracyjnych, ale również rodzą smaczne owoce. Zaczynają zawiązywać się po przekwitnięciu kwiatów, wraz z zakończeniem lata. Owoce kumkwata przypominają małe pomarańcze, w smaku kwaśne, ze słodką skórką. Nadają się przede wszystkim do przetworów i dżemów, a także jako dodatek do ciast, deserów oraz herbat. Oczywiście kumkwaty można również jeść w całości, jako zdrową przekąskę bogatą w witaminę C.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl