do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Kuflik

Kuflik jest rośliną rosnącą w Australii. W Polsce nie jest zbyt znany i zazwyczaj uprawia się go w doniczkach, zwykle na balkonach i tarasach. Kuflik to krzew lub małe drzewo o zimozielonych liściach i czerwonych kwiatach, które są niebanalną ozdobą każdego ogrodu. Kuflik można bez problemu przycinać i formować, nadaje się również do hodowli w formie bonsai.


Kuflik – stanowisko

Kuflik będzie dobrze się czuł w miejscu bardzo mocno nasłonecznionym, ciepłym i jasnym. Latem można wystawić kuflik w doniczce na balkon albo taras, a w zimie schować kuflik do jasnego pomieszczenia o temperaturze ok. 10 stopni, zanim na zewnątrz chwyci mróz. Kuflik to idealna roślina do zimowania w oranżerii albo ogrodzie zimowym.


Kufik – podlewanie

Kuflik jest rośliną żyjącą w gorącym klimacie, dlatego jego polski kuzyn – kuflik w doniczce – lubi duże ilości wody. W miesiącach wiosennych, letnich i jesiennych podlewamy kuflik nawet codziennie, warto jednak wyposażyć kuflik w doniczce w drenaż, by nadmiar wody mógł swobodnie spływać. W okresie zimowania możemy zminimalizować podlewanie, tak, by kuflik odpoczął.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl