do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Klementynka

Jest to połączenie mandarynki pochodzącej z rejonu Morza Śródziemnego oraz gorzkiej pomarańczy. Nazwa pochodzi od imienia misjonarza, ojca Clemente Rodier, który ją odkrył i rozpoczął hodowlę w ogrodzie obok sierocińca Misserghin w Algierii. Często mylona z mandarynką ze względu na podobny wygląd rośliny i owoców. Ma ona gęsto zwartą koronę, podłużne ciemnozielone liście, białe kwiaty oraz okrągłe, spłaszczone owoce.

 

Klementynka – stanowisko

Najlepsze dla klementynki warunki stwarza parapet południowego okna, gdzie ma do dyspozycji mnóstwo naturalnego słonecznego światła, którego potrzebuje do zdrowego wzrostu przez minimum 8 godzin dziennie. Latem można ustawić doniczkę z klementynką w ogrodzie w miejscu dobrze nasłonecznionym.

Klementynka – pielęgnacja

Klementynka lubi nie tylko słońce, ale i odpowiednie nawodnienie oraz nawożenie. Dlatego warto pamiętać o tym, by podlewać ją regularnie, zwłaszcza w lecie – w zimie można nieco ograniczyć nawadnianie. Odpowiednia dla klementynki ziemia jest wilgotna, ale nie przemoczona. Pomiędzy podlewaniem pozwólmy jej trochę przeschnąć, gdyż nadmierne nawodnienie może prowadzić do gnicia korzeni. Dobre wyjście to założenie drenażu w doniczce z klementynką.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl