do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Kalamondyna

Kalamondyna to jeden z mniej rozpowszechnionych w Polsce cytrusów. Drzewko kalamondyny pochodzi z Chin, a sama kalamondyna wyglądem przypomina dobrze nam znaną mandarynkę, posiada jednak o wiele bardziej kwaśne owoce. Kalamondyna dorasta do 1,5 metra wysokości, ma zielone, błyszczące liście oraz drobne, białe kwiatki. Owoce kalamondyny pojawiają się wiosną i latem – prawdopodobnie są skrzyżowaniem mandarynki i kumkwatu.


Kalamondyna – stanowisko

Kalamondyna, jak wszystkie cytrusy, potrzebuje sporej ilości światła. Jeśli więc uprawiamy kalamondynę w domu, najlepszym miejscem dla niej będzie południowe okno, gdzie zapewnimy jej optymalne 8 godzin nasłonecznienia dziennie. W lecie kalamondyna dobrze poczuje się w ogrodzie, na tarasie lub na balkonie, w miejscu dobrze osłoniętym od wiatru. Kalamondyna nie boi się suchego powietrza w domu oraz niskich temperatur, dlatego jej uprawa w naszych warunkach jest dosyć prosta.


Kalamondyna – uprawa

Drzewka cytrusowe, w tym kalamondyna, wymagają częstego, regularnego podlewania, zwłaszcza latem. Kalamondyna lubi wilgotną, nie przelaną ziemię, która ma czas przeschnąć pomiędzy podlewaniami – zbyt wiele wody może oznaczać zgnicie korzeni kalamondyny. Warto wyposażyć doniczkę z kalamondyną w drenaż, by nadmiar wody mógł spływać na podstawkę.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl