do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Estragon w doniczce

Estragon w doniczce to zioło uprawiane na szeroką skalę w południowo-wschodniej Europie, także w Polsce. W naturalnym środowisku rośnie na terenach Ameryki Północnej i Azji. Estragon w doniczce cechuje się wysokością do 1,5 metra oraz zielonymi, drobnymi listkami przypominającymi rozmaryn. Okres kwitnienia estragonu w doniczce przypada na miesiące od lipca do października. Kwiaty estragonu w doniczce są żółtozielone i znajdują się na szczycie łodygi.


Estragon w doniczce – uprawa

Zioła, także estragon w doniczce, można uprawiać zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Estragon w doniczce wymaga słonecznego i ciepłego stanowiska, wilgotnej, zadbanej, regularnie oczyszczanej ziemi oraz obfitego podlewania. Warto wyposażyć estragon w doniczce w drenaż i ustawić blisko kuchni, by w każdym momencie móc sięgnąć po świeżą przyprawę.


Estragon w doniczce – zastosowanie

Estragon w doniczce to przede wszystkim doskonała przyprawa szeroko stosowana w kuchni europejskiej. Liście estragonu w doniczce mają lekko korzenny posmak i nadają się do dań z drobiu, ryb, do sałatek i zup. Ciekawostką jest fakt, że estragon w doniczce może zastąpić sól, ale rekomenduje się jego ostrożne używanie. Estragon w doniczce może być również lekarstwem na trawienie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl