do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Drzewo oliwne

Drzewo oliwne, czyli inaczej oliwka europejska, rośnie w rejonach basenu Morza Śródziemnego. W swoim naturalnym środowisku drzewo oliwne dorasta nawet do 12 metrów wysokości. Drzewo oliwne jest chętnie uprawiane w wielu krajach, przede wszystkim ze względu na smaczne owoce oraz wieloletniość krzewu. Owoce, które wydaje drzewo oliwne, jest stosowane głównie w kuchni oraz jako dodatek do składu naturalnych kosmetyków.


Drzewo oliwne – uprawa

Drzewo oliwne potrzebuje ciepłego i jasnego stanowiska przez cały rok. Latem drzewo oliwne może stać w doniczce w ogrodzie, a na zimę warto przenieść je do chłodnego pomieszczenia, by mróz nie zniszczył rośliny. Drzewo oliwne lubi obfite podlewanie, należy to jednak robić ostrożnie, aby go nie przelać – nadmiar wody niszczy korzenie. Podczas zimowania ograniczamy podlewanie, nie dopuszczając do tego, by ziemia, w której stoi drzewo oliwne, całkowicie wyschła.


Drzewo oliwne – zastosowanie

Owoce, które rodzi drzewo oliwne, znajduje szerokie zastosowanie – przede wszystkim kojarzone jest z grecką kuchnią, głównie sałatkami i oliwą z oliwek. Drzewo oliwne daje więc początek aromatycznemu, złotemu płynowi, który doskonale współgra z sałatkami oraz pieczywem. Oliwa, a więc pośrednio drzewo oliwne, spotkać można również w naturalnych kosmetykach oraz jako półprodukt doskonale nawilżający skórę.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl