do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Drzewko truskawkowe

Drzewko truskawkowe pochodzi z krajów południowej Europy i jest zimozielonym, niedużym drzewem albo sporym krzewem. Drzewko truskawkowe ma liście koloru ciemnozielonego, a owoce do złudzenia przypominają truskawki. Mimo że drzewko truskawkowe owocuje, a „truskawki” są jadalne, smak odbiega od znanych nam owoców o tej nazwie. Ich dojrzewanie trwa do czasu, aż drzewko truskawkowe nie wyda następnych kwiatów, czyli rok.


Drzewko truskawkowe – stanowisko

Drzewko truskawkowe lubi miejsca nasłonecznione, ciepłe i bez dostępu wiatru. Można trzymać drzewko truskawkowe w ogrodzie, ale na czas mrozów warto dobrze je osłonić. Starsze drzewko truskawkowe lepiej znosi zmiany temperatur. Drzewko truskawkowe w doniczce dobrze jest wnieść na zimę do pomieszczenia, żeby uniknąć zniszczenia kwiatów i liści.


Drzewko truskawkowe – podlewanie

Aby nasze drzewko truskawkowe zdrowo rosło i owocowało, warto pamiętać o regularnym, ale umiarkowanym podlewaniu. Drzewko truskawkowe żyjące w środowisku naturalnym wykazuje dużą odporność na suszę oraz wrażliwość na przelanie. Dobrym pomysłem jest wyposażenie doniczki w drenaż, by drzewko truskawkowe mogło pobierać tyle wody, ile aktualnie potrzebuje.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl