do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Drzewko oliwne

Drzewko oliwne, czyli oliwka europejska, w naturalnym środowisku występuje w basenie Morza Śródziemnego. Drzewko oliwne posiada zwartą koronę, a jego wysokość to zwykle maksymalnie 5 metrów (w mieszkaniu 3 metry). Liście drzewka oliwnego są skórzaste i ciemnozielone, a kwiaty żółto-białe. Jeśli dobrze zaopiekujemy się drzewkiem oliwnym, doczekamy się własnych owoców.


Drzewko oliwne – stanowisko

Najlepsze dla drzewka oliwnego jest dobrze nasłonecznione stanowisko. Drzewko oliwne można uprawiać w doniczkach oraz w pojemnikach, przyzwyczajone jest do niskiej wilgotności, dobrze znosi wiatr i przeciągi. Dzięki temu drzewko oliwne jest idealną rośliną domową. Jedynie w ciągu lata można wynieść drzewko oliwne do ogrodu lub na balkon. Drzewko oliwne jest wrażliwe na niskie temperatury, dlatego warto je chronić już przed pierwszymi chłodami.


Drzewko oliwne – podlewanie

Drzewko oliwne nie lubi dużych ilości wody, ceni jedynie regularność podlewania. Dobrze jest podlewać drzewko oliwne przez cały rok, nie przelewając go, gdyż mogłoby to doprowadzić do gnicia korzeni. Ziemia, w której rośnie drzewko oliwne może być tylko lekko wilgotna – w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności pomoże odpowiedni drenaż.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl