do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Drzewko bonsai – dla konesera

Bonsai jest miniaturowym drzewkiem hodowanym w doniczce w warunkach domowych. Jego egzotyczny wygląd zwraca uwagę obserwatorów i przyciąga wzrok pasjonatów ogrodnictwa, którzy coraz częściej decydują się właśnie na zakup drzewka bonsai.

 

Drzewka bonsai – egzotyka w domu

Sztuka uprawiania bonsai pochodzi z Chin, a dopiero w VIII w. n.e. przejęli ją Japończycy. Początkowo praktykowali ją arystokraci i osoby duchowne. Idealna forma drzewka to efekt wielu lat pracy – nierzadko jedno lub dwa pokolenia ogrodników nie wystarczą, by wyhodować perfekcyjną roślinę, a nawet jeśli się to uda, praca nad bonsai nigdy się nie kończy – zawsze wymaga ono bowiem uważnej pielęgnacji.

 

Drzewko bonsai – pielęgnacja

Egzotyczne rośliny, takie jak bonsai, potrzebują starannej pielęgnacji, by dobrze się rozwijać i cieszyć oko również w naszym zróżnicowanym klimacie. Podstawową zasadą jest dostęp do słońca – drzewka bonsai najlepiej będą czuć się na parapecie okna. Druga to odpowiednie podłoże. Do odpowiedniego wzrostu i nawodnienia korzeni potrzebna jest mieszanka torfu, gliny i gruboziarnistego piasku, a w dnie doniczki powinny znajdować się specjalne otwory do odprowadzania nadmiaru wilgoci. Najważniejszy etap pielęgnacji bonsai to podlewanie i nawożenie. Jeśli roślina nie znajduje się w okresie spoczynku, podlewamy ją codziennie oraz odlewamy nadmiar wody zgromadzony w podstawce. Wodę do podlewania wzbogacamy rozpuszczalnym nawozem do bonsai.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl