do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Drzewka ozdobne – piękny ogród

Mnogość gatunków roślin i drzew, jakie można zasadzić w ogrodzie, przyprawia o zawrót głowy. W tej grupie niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się drzewa ozdobne, a w szczególności drzewka owocowe. Coraz częściej ogrodnicy wybierają nie tylko dobrze znane jabłonie, śliwy i wiśnie, ale również bardziej egzotyczne cytrusy.

 

Drzewko ozdobne – wybór gatunku

Aby wybrać drzewko, które dobrze będzie prezentowało się w ogrodzie lub na parapecie, konieczne będzie gruntowne przemyślenie jego lokalizacji. Od niej bowiem zależy, czy roślina będzie rosła zdrowo i dawała smaczne owoce. Warto więc zwrócić uwagę, czy miejsce które wybraliśmy, jest odpowiednio nasłonecznione, czy gleba jest odpowiednia dla danego gatunku rośliny oraz jak wygląd jej nawodnienie. Gdy już się z tym uporamy, pozostaje jedynie kwestia estetyczna – gdzie zasadzić drzewko ozdobne, by pięknie się prezentowało. W przypadku drzewek doniczkowych proces wygląda podobnie, z tą jednak różnicą, że dobieramy odpowiednią glebę i umieszczamy ją w donicy, a także kontrolujemy nawodnienie poprzez drenaż.

 

Drzewka ozdobne – trendy

Najczęściej spotykanymi drzewkami ozdobnymi są wspomniane już jabłonie ozdobne i śliwy. Ogrodnicy pragną jednak dziś mieć w swoich zbiorach również rośliny niespotykane i egzotyczne, dlatego coraz większą popularnością cieszą się drzewka cytrusowe. W ogrodach i na parapetach można dziś spotkać nie tylko cytryny i pomarańcze, ale również mandarynki, limetki, grapefruity czy nawet kumkwaty.

 

Drzewko ozdobne – stanowisko

Cytrusy są drzewami pochodzącymi z rejonów tropikalnych, dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji, by mogły owocować również w naszym klimacie. Istotne jest miejsce, w którym postawimy roślinę – najlepiej, jeśli jest to okno skierowane na południe. Dzięki temu roślina otrzyma wystarczającą dawkę dziennego światła (do optymalnego wzrostu cytrusy potrzebują minimum 8 godzin nasłonecznienia). Na lato można wynieść doniczkę z cytrusem do ogrodu lub na balkon.

 

Drzewka ozdobne – podlewanie

Ze względu na przyzwyczajenie do tropikalnego klimatu, cytrusy potrzebują częstego, nawet codziennego podlewania. Warto zwrócić na to uwagę szczególnie w okresie letnim, gdy gleba, w której rośnie drzewko ozdobne, jest narażona na wysychanie. Z kolei nadmierne przelanie drzewka wodą też nie jest pożądane, ponieważ mogą zgnić korzenie. W uprawie cytrusów zaleca się systematyczne podlewanie i zastosowanie w doniczce systemu odprowadzającego wodę.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl