do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
MEGA Promocje
Doniczka Lechuza Classico 21 czerwona połysk
Doniczka Lechuza Classico 21 czerwona połysk
192,94 zł 79,01 zł
Ilość (szt)
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Bestsellery
Donica na taras VENUS 70 cm
Donica na taras VENUS 70 cm
160,00 zł
Donica z wkładem JUNO 75 cm
Donica z wkładem JUNO 75 cm
217,00 zł
Donica podświetlana JUNO 75 cm
Donica podświetlana JUNO 75 cm
366,00 zł
Wysoka donica JUNO 75 cm
Wysoka donica JUNO 75 cm
189,00 zł
Donica podświetlana VENUS 70 cm
Donica podświetlana VENUS 70 cm
338,00 zł
Donica z wkładem VENUS 70 cm
Donica z wkładem VENUS 70 cm
189,00 zł
Donica podświetlana ERIS 80 cm
Donica podświetlana ERIS 80 cm
460,00 zł

Drzewka ozdobne – piękny ogród

Mnogość gatunków roślin i drzew, jakie można zasadzić w ogrodzie, przyprawia o zawrót głowy. W tej grupie niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się drzewa ozdobne, a w szczególności drzewka owocowe. Coraz częściej ogrodnicy wybierają nie tylko dobrze znane jabłonie, śliwy i wiśnie, ale również bardziej egzotyczne cytrusy.

 

Drzewko ozdobne – wybór gatunku

Aby wybrać drzewko, które dobrze będzie prezentowało się w ogrodzie lub na parapecie, konieczne będzie gruntowne przemyślenie jego lokalizacji. Od niej bowiem zależy, czy roślina będzie rosła zdrowo i dawała smaczne owoce. Warto więc zwrócić uwagę, czy miejsce które wybraliśmy, jest odpowiednio nasłonecznione, czy gleba jest odpowiednia dla danego gatunku rośliny oraz jak wygląd jej nawodnienie. Gdy już się z tym uporamy, pozostaje jedynie kwestia estetyczna – gdzie zasadzić drzewko ozdobne, by pięknie się prezentowało. W przypadku drzewek doniczkowych proces wygląda podobnie, z tą jednak różnicą, że dobieramy odpowiednią glebę i umieszczamy ją w donicy, a także kontrolujemy nawodnienie poprzez drenaż.

 

Drzewka ozdobne – trendy

Najczęściej spotykanymi drzewkami ozdobnymi są wspomniane już jabłonie ozdobne i śliwy. Ogrodnicy pragną jednak dziś mieć w swoich zbiorach również rośliny niespotykane i egzotyczne, dlatego coraz większą popularnością cieszą się drzewka cytrusowe. W ogrodach i na parapetach można dziś spotkać nie tylko cytryny i pomarańcze, ale również mandarynki, limetki, grapefruity czy nawet kumkwaty.

 

Drzewko ozdobne – stanowisko

Cytrusy są drzewami pochodzącymi z rejonów tropikalnych, dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji, by mogły owocować również w naszym klimacie. Istotne jest miejsce, w którym postawimy roślinę – najlepiej, jeśli jest to okno skierowane na południe. Dzięki temu roślina otrzyma wystarczającą dawkę dziennego światła (do optymalnego wzrostu cytrusy potrzebują minimum 8 godzin nasłonecznienia). Na lato można wynieść doniczkę z cytrusem do ogrodu lub na balkon.

 

Drzewka ozdobne – podlewanie

Ze względu na przyzwyczajenie do tropikalnego klimatu, cytrusy potrzebują częstego, nawet codziennego podlewania. Warto zwrócić na to uwagę szczególnie w okresie letnim, gdy gleba, w której rośnie drzewko ozdobne, jest narażona na wysychanie. Z kolei nadmierne przelanie drzewka wodą też nie jest pożądane, ponieważ mogą zgnić korzenie. W uprawie cytrusów zaleca się systematyczne podlewanie i zastosowanie w doniczce systemu odprowadzającego wodę.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl