do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Drzewka bonsai

od kilku lat są bardzo modne w Polsce. Niestety wraz ze wzrostem ich popularności narosło wiele mitów na ich temat. Najpopularniejszym z nich jest przeświadczenie, że drzewko bonsai do gatunek sam w sobie. Zaskakująco mało osób zdaje sobie sprawę, że drzewko bonsai to sztuka formowania i uprawy roślin. 

Drzewko bonsai - skąd przywędrowało?

Tutaj druga niespodzianka ponieważ większość osób myśli, że drzewka bonsai przywędrowały do nas z Japonii. Okazuje się, że to jednak Chińczycy zapoczątkowali tą formę uprawy roślin, a Japończycy jedynie włączyli ją do swojej kultury i spopularyzowali na świecie. 

Drzewko bonsai uprawa - od czego zacząć? Proces uprawy drzewka bonsai jest dość skomplikowany dlatego jeżeli nie mamy o tym pojęcia to najlepiej będzie zapoznać się z profesjonalnymi poradnikami. Jednak w kilku zdaniach postaramy się scharakteryzować najważniejsze elementy tego procesu. Przede wszystkim zacznijmy od pojemnika który powinien być płaski i szeroki. 

Formowanie drzewka bonsai. Mistrzowie tej sztuki wymyślili kilkanaście stylów formowania, najpopularniejsze z nich to: chokkan, myogi, shakan, yose-uye, kengai, bankan, hokidachi. Natomiast nie ma ściśle określonych zasad formowania, równie dobrze możemy sami stworzyć swój własny oryginalny styl. 

Cięcie drzewka bonsai. To podstawowa czynność podczas formowania drzewka bonsai. Nadaje kształt drzewka oraz stymuluje roślinę do szybkiego wzrostu. Zabieg należy powtarzać regularnie, aż do osiągnięcia pożądanego kształtu. W pierwszej kolejności powinniśmy odsłonić pień i konary, a następnie przyciąć mniejsze pędy. Powinny one formować się w poziome zielone połacie na głównych pędach.

Drutowanie i odkrywanie korzeni bonsai. Zaczynamy od drutowania gałązek od najgrubszych do najcieńszych. Wyginamy je poziomo i na boki. Pamiętajmy, aby usunąć drut zanim zacznie wrastać w korę. Następnie odkrywamy korzenie - ten zabieg stosuje się głównie po to aby upodobać drzewko bonsai do starych drzew w naturalnym środowisku. 

Drzewko bonsai indoor vs. drzewko bonsai outdoor. Zależnie od tego w jakim miejscu ma stać nasze drzewko powinniśmy przyjąć metodę indoor lub outdoor. 

Jak podlewać drzewko bonsai? Drzewka bonsai podlewamy często i regularnie. Doniczka do bonsai ma odpływy na dole przez które woda szybko odpłynie - dlatego tak ważna jest regularność podlewania, aby nie dopuścić do przeschnięcia gleby. Dodatkowo możemy spryskiwać roślinę aby przyspieszyć porost dekoracyjnego mchu. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl