do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Cząber w doniczce

Cząber w doniczce jest jednoroczną rośliną wykorzystywaną w kuchni jako przyprawa oraz w medycynie – jako naturalne lekarstwo. Ojczyzną rośliny jest rejon Morza Śródziemnego, cząber w doniczce występuje także w Azji Mniejszej oraz Indiach Wschodnich. Cząber w doniczce znano już w starożytnym Rzymie, gdzie był cenioną przyprawą oraz medykamentem. W średniowieczu cząber w doniczce często spotykany był w przyklasztornych ogrodach.


Cząber w doniczce – zastosowanie

Cząber w doniczce może być zarówno przydatną ozdobą kuchni, jak i ogrodowym ziołem. Ogrodnicy wyróżniają dwie odmiany cząbru w doniczce – niemiecki, dorastający do 60 cm, z rzadkimi liśćmi i małą ilością kwiatów oraz francuski, osiągający wysokość do 45 cm, z dużą ilością liści i bogactwem kwiatów. Cząber w doniczce można umiejscowić na balkonie albo tarasie, ale warto, by miejsca te znajdowały się blisko kuchni, aby zawsze móc dodać cząber w doniczce do gotowanej właśnie potrawy.


Cząber w doniczce – uprawa

Cząber w doniczce jest prosty w uprawie i pielęgnacji. Wystarczy regularnie podlewać cząber w doniczce i wyrywać wyrastające obok chwasty. Warto postawić cząber w doniczce na parapecie okiennym – będzie miał dobry dostęp do słońca i jednocześnie zostanie osłonięty od wiatru. Nie straszna mu susza, cząber w doniczce może rosnąć nawet na glebie ubogiej w składniki mineralne. Nie jest konieczne także jego nawożenie; jedynie czasem można wspomóc cząber w doniczce naturalnym humusem.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl