do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
MEGA Promocje
Doniczka Lechuza Classico 21 czerwona połysk
Doniczka Lechuza Classico 21 czerwona połysk
192,94 zł 79,01 zł
Ilość (szt)
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Bestsellery
Donica na taras VENUS 70 cm
Donica na taras VENUS 70 cm
160,00 zł
Donica z wkładem JUNO 75 cm
Donica z wkładem JUNO 75 cm
217,00 zł
Donica podświetlana JUNO 75 cm
Donica podświetlana JUNO 75 cm
366,00 zł
Wysoka donica JUNO 75 cm
Wysoka donica JUNO 75 cm
189,00 zł
Donica podświetlana VENUS 70 cm
Donica podświetlana VENUS 70 cm
338,00 zł
Donica z wkładem VENUS 70 cm
Donica z wkładem VENUS 70 cm
189,00 zł
Donica podświetlana ERIS 80 cm
Donica podświetlana ERIS 80 cm
460,00 zł

Cytryna w doniczce

Cytryna w doniczce to jeden z najbardziej znanych cytrusów. Drzewka cytrynowe dotarły do nas ze wschodniej Azji, a dokładniej z Chin za sprawą Arabów w XI wieku. Dzisiaj drzewka cytrynowe uprawiane są przede wszystkim na południu Europy. Jednak jeśli tylko mamy taką chęć, cytryna w doniczce może zagościć również w naszym domu.

 

Cytryna w doniczce – wygląd

Cytryna w doniczce nie będzie tak wysoka jak drzewo cytrynowe rosnące w środowisku naturalnym – osiąga ono bowiem wysokość do 5 metrów, a niektóre egzemplarze mają nawet 10 metrów wysokości. Drzewko cytrynowe posiada kolce na gałęziach, a jego liście są jasnozielone i wydzielają intensywny, cytrusowy zapach. Kwiaty cytryny w doniczce mają barwę białą. Owoce drzewka cytrynowego mają cierpki smak i zapach – nie każdy za nimi przepada, ale warto wspomnieć, że cytrusy odznaczają się wysoką zawartością witaminy C wspomagającej odporność, witaminy A i witamin z grupy B, a marynarze podczas długich rejsów raczą się nimi, by zapobiec szkorbutowi. Cytryna w doniczce ma także zastosowanie w kuchni oraz przemyśle kosmetycznym.

 

Cytryna w doniczce – uprawa

Cytryna w doniczce jest drzewkiem rosnącym w ciepłym klimacie. Warto więc zapewnić drzewku cytrynowemu podobne warunki. Jak to zrobić? Wystarczy postawić ją na południowym parapecie okiennym, gdzie cytryna w doniczce będzie miała do dyspozycji dzienne, rozproszone światło. Podczas letnich miesięcy dobrym ruchem będzie wyniesienie drzewka cytrynowego na balkon albo taras, a zimą schowanie do pomieszczenia o temperaturze 12-15 stopni. Cytryna w doniczce nie przepada za skokami temperatur, dlatego postarajmy się, by wartości były stabilne. Drzewko cytrynowe najlepiej czuje się w stale lekko wilgotnej glebie, lecz warto uważać, by go nie przelać, ponieważ może to doprowadzić do zgnicia korzeni. Cytryna w doniczce dobrze reaguje na podlewanie wodą o lekko kwaśnym odczynie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl