do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Bugenwilla

Bugenwilla jest rośliną pnącą o pięknych kwiatach, w doniczce osiągającą 3 metry wysokości. W warunkach naturalnych pnącza mogą osiągać kilkanaście metrów. Bugenwilla kwitnie obficie, tworząc kurtynę z egzotycznie wyglądających kwiatów o różnych kolorach zależnych od odmiany: różowym, fioletowym, pomarańczowym, żółtym oraz białym. Miejscem, w którym bugenwilla rozwinie się najlepiej, nie bacząc na nasz klimat, jest oranżeria lub ogród zimowy, ale można ją uprawiać również w mieszkaniu.


Bugenwilla – stanowisko

Bugenwilla jest drzewkiem rosnącym w ciepłym klimacie, dlatego konieczne będzie zapewnienie jej nasłonecznionego oraz ciepłego miejsca nie tylko latem, ale cały rok – bugenwilla to roślina niezwykle wrażliwa na mróz. Dodatkowo z uwagi na charakter rośliny, warto zainwestować w coś, na czym bugenwilla będzie mogła się piąć – drabinkę lub wspornik.


Bugenwilla – podlewanie

Aby dobrze rosnąć, bugenwilla wymaga wilgotnej, ale nie przemoczonej gleby – w tym celu zakładamy drenaż i wybieramy przepuszczalną ziemię. Podłoże, w którym stoi bugenwilla, powinno przeschnąć między podlewaniami. Zimą, gdy bugenwilla przechodzi w stan spoczynku, można nieco ograniczyć podlewanie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl