do kasy suma: 0,00 zł
więcej
Menu
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł

Bananowiec – drzewo

Bananowiec – drzewo znane, a jednak egzotyczne. Nie każdy wie, że może być również rośliną doniczkową uprawianą w domowym zaciszu. Szybko rośnie, kojarzy się z wakacjami w krajach tropikalnych – tak pokrótce można opisać bananowiec. Drzewo bananowe tak naprawdę jest byliną zbudowaną na pniu pozornym, na który składają się sztywne części liści.

 

Bananowiec – drzewo uprawne

Nie trzeba wielkiego wysiłku, by z sukcesem uprawiać bananowiec. Drzewo to potrzebuje przede wszystkim jasnego stanowiska, ale w półcieniu również sobie poradzi. Latem to taras lub ogród będzie najlepszym miejscem na bananowiec – drzewo w doniczce należy wtedy postawić w ciepłym, osłoniętym od wiatru miejscu, co zapewni szybsze owocowanie. Nadmiar wody nie jest czymś, co lubi bananowiec. Drzewo bananowe warto podlewać regularnie, by ziemia w doniczce zawsze była wilgotna. Aby zapobiec przelaniu, dobrze jest wyposażyć doniczkę w drenaż.


Bananowiec – drzewo ozdobne

Dobrze znana egzotyka – tak można w pigułce określić bananowiec. Drzewo to rodzi nie tylko smaczne, rozpoznawalne na pierwszy rzut oka owoce, ale także jest niespotykaną rośliną dekoracyjną. W Azji lokalni mieszkańcy mają jeszcze kilka innych pomysłów na bananowiec – drzewo rodzi kwiaty, które Azjaci jedzą ugotowane albo surowe, a liści używa się do podawania potraw.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl