do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Pielęgnacja cytrusów - zadbane rośliny egzotyczne ozdobą mieszkania 0

Zadbane rośliny egzotyczne ozdobą mieszkania

Klimat każdego miejsca tworzą sprzęty oraz rośliny. Dobrane odpowiednio dają rezultat godny podziwu. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne, obok powszechnie uwielbianych storczyków, stają się cytrusy. Pielęgnacja cytrusów nie jest procesem skomplikowanym, dlatego coraz chętniej są kupowane przez sympatyków zieleni.

 

Kluczowe zasady dotyczą stanowiska, nawadniania oraz podłoża. Rośliny egzotyczne preferują stanowiska jasne, z dużą ilością słońca, bardzo ciepłe. Najlepiej będą czuły się na południowych bądź zachodnich parapetach. Pielęgnacja cytrusów w dużej mierze obejmuje nawadnianie. Tutaj należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ rośliny egzotyczne powinny mieć stale wilgotną glebę. Jednak nie można ich przelać, bowiem stojąca w podstawce woda doprowadzi do gnicia korzeni, a w konsekwencji do jej zniszczenia poprzedzonego opadaniem liści.

 

Pielęgnacja cytrusów to również dobór odpowiedniego podłoża. Rośliny egzotyczne preferują podłoże lekko zakwaszone i takiego stanu powinniśmy pilnować. Podczas przesadzania rośliny możemy wykorzystać gotową mieszankę, bądź przygotować ją samodzielnie. Wystarczy w odpowiednich proporcjach zmieszać ziemię piaszczysta, gliniastą oraz kompostową, by zapewnić roślinie odpowiednie warunki i środowisko bogate w składniki odżywcze.

 

Jeśli cytrusy rozwijają się prawidłowo i roślina jest zdrowa będziemy mogli cieszyć się jej owocami oraz zapachem, jaki pojawi się wraz z okresem kwitnienia. Większość problemów, które mogłyby się pojawić roślina sygnalizuje opadaniem liści. Zatem, jeśli nasz cytrus ma piękne zielone liście, kwitnie i owocuje – to znak, że pielęgnacja cytrusów w naszym wydaniu się powiodła.

 

drzewka cytrynowe

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl