do kasy suma: 0,00 zł
więcej
MEGA Promocje
Doniczka Lechuza Classico 21 czerwona połysk
Doniczka Lechuza Classico 21 czerwona połysk
192,94 zł 79,01 zł
Ilość (szt)
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Bestsellery
Donica na taras VENUS 70 cm
Donica na taras VENUS 70 cm
160,00 zł
Donica z wkładem JUNO 75 cm
Donica z wkładem JUNO 75 cm
217,00 zł
Donica podświetlana JUNO 75 cm
Donica podświetlana JUNO 75 cm
366,00 zł
Wysoka donica JUNO 75 cm
Wysoka donica JUNO 75 cm
189,00 zł
Donica podświetlana VENUS 70 cm
Donica podświetlana VENUS 70 cm
338,00 zł
Donica z wkładem VENUS 70 cm
Donica z wkładem VENUS 70 cm
189,00 zł
Donica podświetlana ERIS 80 cm
Donica podświetlana ERIS 80 cm
460,00 zł
Ozdobny kumkwat - uprawa rośliny w domu w doniczce 0

Drzewka owocowe cieszą się obecnie dużą popularnością. Bardzo chętnie są uprawiane w domu. Kompozycja kwiatu z ozdobną doniczką wykorzystywana jest jako element dekoracyjny. Wspaniały aromat tego cytrusa przez długi czas unosi się w pomieszczeniu pozytywnie oddziałując na samopoczucie. Właśnie dlatego kumkwat wybierają osoby ceniące spokój.

 

Jak wygląda popularne obecnie drzewko cytrusowe - kumkwat?

Kumkwat to roślina o zwartym pokroju drzewka lub krzewu. W naturalnych warunkach osiąga od 2,5 do 4,5 metra. Na gałęziach można niekiedy zobaczyć kolce. Liście tego cytrusowego drzewka są lancetowate, podłużne o intensywnie zielonej barwie. Roślina kwitnie na wiosnę. Jej białe kwiaty są pojedyncze lub zgrupowane. Kumkwat ma nieduże, lekko owalne owoce w kolorze pomarańczy. Ta odmiana drzewka pochodzi z południowych Chin i uważana jest za jedno z najstarszych cytrusów.

Jak uprawiać kumkwat, żeby rosły aromatyczne owoce?

Kumkwat zaliczany jest do drzewek cytrusowych. Roślina ta przystosowana jest do uprawy bezpośrednio w gruncie. Można ją także uprawiać w wersji ozdobnej w domu w zwykłej doniczce. Kumkwat stosunkowo dobrze znosi wahania temperatur. Jednak najlepiej czuje się w miejscach dobrze nasłonecznionych. Letnią porą wymaga intensywnego podlewania. Zimą podłoże powinno być lekko wilgotne. Nigdy nie można dopuścić do całkowitego przeschnięcia podłoża. Zaniedbanie tego może sprawić, że drzewko cytrusowe zacznie poważnie chorować.

kumkwaty

Do czego może być wykorzystane drzewko cytrusowe - kumkwat?

Roślina ta w dosłownym tłumaczeniu znaczy "złota pomarańcza". Jej owoce pokryte są cienką skórką w pomarańczowej barwie. Co ciekawe owoce te są jadalne i mają szerokie zastosowanie w azjatyckiej kuchni. W krajach Wschodu bardzo modne jest stawianie owocującej rośliny na stole w czasie organizowanego przyjęcia rodzinnego. Goście sami mogą się częstować smacznym posiłkiem. Owoce kumkwat są lekko gorzkawe. Aby pozbyć się goryczy warto wypłukać pestki. Wiele osób robi z tego owocu cytrusowe przetwory, bogate w wiele wartościowych składników odżywczych. Przeważająca grupa ludzi kupuje to drzewka, by oryginalnie udekorować swoją przestrzeń.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl