do kasy suma: 0,00 zł
więcej
MEGA Promocje
Doniczka Lechuza Classico 21 czerwona połysk
Doniczka Lechuza Classico 21 czerwona połysk
192,94 zł 79,01 zł
Ilość (szt)
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Bestsellery
Donica na taras VENUS 70 cm
Donica na taras VENUS 70 cm
160,00 zł
Donica z wkładem JUNO 75 cm
Donica z wkładem JUNO 75 cm
217,00 zł
Donica podświetlana JUNO 75 cm
Donica podświetlana JUNO 75 cm
366,00 zł
Wysoka donica JUNO 75 cm
Wysoka donica JUNO 75 cm
189,00 zł
Donica podświetlana VENUS 70 cm
Donica podświetlana VENUS 70 cm
338,00 zł
Donica z wkładem VENUS 70 cm
Donica z wkładem VENUS 70 cm
189,00 zł
Donica podświetlana ERIS 80 cm
Donica podświetlana ERIS 80 cm
460,00 zł
Nawożenie cytrusów 0

Dbamy o nasze cytrusy

Hodując cytrusy w warunkach domowych należy pamiętać, że odpowiednie stanowisko i adekwatne podlewanie roślin to nie wszystko. Niezwykle istotne jest nawożenie cytrusów czyli dostarczanie im odpowiednich składników odżywczych.

 

Nawożenie cytrusów nie jest aktualnie kwestią zbyt skomplikowaną, bowiem na rynku jest mnóstwo odmian odpowiednich środków do pielęgnacji roślin. Wystarczy dobrać dobry nawóz by dostarczyć roślinom elementów, jakich potrzebują. Tym bardziej, iż cytrusy żyjąc w donicach mają ograniczoną ilość ziemi – tym samym również ilość składników odżywczych, z których roślina korzysta, zmniejsza się sukcesywnie wraz z jej wzrostem i rozwojem. Również podczas podlewania roślin z ziemi wypłukiwane są cenne składniki odżywcze. Dlatego tak istotne jest odpowiednie nawożenie cytrusów.

 

Jeśli chodzi o typy nawozów to tutaj mamy bardzo szeroki wybór. Należy jednak mieć na uwadze, iż cytrusy potrzebują w znacznych ilościach azotu, fosforu i potasu, w proporcjach 2:1:1. Dodatkowo ważne są cynk, mangan, żelazo. Warto pamiętać, że im roślina starsza, tym więcej nawozu potrzebuje. Nawożenie cytrusów w ich początkowym stadium wzrostu ma niewielki sens. Starsze rośliny należy nawozić po okresie wegetacji, od marca począwszy. W okresie zimowym nawożenie cytrusów powinniśmy ograniczyć do nawożenia dolistnego.

 

Cytrusy nawozić możemy przy użyciu nawozów w płynie, które są najbardziej popularne. Coraz częściej stosuje się również nawozy w granulkach. Rozsypuje się je na powierzchni ziemi a podczas podlewania składniki odżywcze wnikają w glebę. Chętnie stosowane są także nawozy kompostowe, gnojowice czy biohumus.

nawóz do cytrusów

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl