do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Bestsellery
Nawóz do cytrusów 100g
Nawóz do cytrusów 100g
6,00 zł
Ilość (szt)
Laur, Wawrzyn szlachetny duża sadzonka
Laur, Wawrzyn szlachetny duża sadzonka
20,00 zł
Ilość (szt)
Bananowiec Musa Basjoo sadzonka
Bananowiec Musa Basjoo sadzonka
20,00 zł
Donica VENUS 70 cm biała
Donica VENUS 70 cm biała
156,00 zł
Werbena cytrynowa duża sadzonka
Werbena cytrynowa duża sadzonka
14,99 zł
Ilość (szt)
Laur, Wawrzyn szlachetny sadzonka
Laur, Wawrzyn szlachetny sadzonka
20,00 zł
Cytryna Florentina duże drzewko
Cytryna Florentina duże drzewko
150,00 zł
Ilość (szt)
Cytryna Meyeri sadzonka
Cytryna Meyeri sadzonka
20,00 zł
Oliwka Europejska drzewko
Oliwka Europejska drzewko
60,00 zł
Donica JUNO 75 cm biała
Donica JUNO 75 cm biała
182,00 zł
Jak dobrać rośliny do oranżerii? 0

Dzięki praktycznej oranżerii możemy zachować odrobinę pięknej zieleni nawet zimą. Sprawi to, że łatwiej zniesiemy niskie temperatury i będziemy z utęsknieniem wyczekiwać powrotu wiosny. Musimy jednak wiedzieć jakie rośliny do oranżerii warto wybrać i jakie warunki musimy im zapewnić, by zdrowo rosły, ciesząc nas przy tym pięknym wyglądem – niezmiennie przez cały rok.

Optymalne warunki dla roślin

Do optymalnego wzrostu większość roślin potrzebuje odpowiedniej ilości słońca i niezbyt dużej wilgotności powietrza. Jeśli zapewnimy im te warunki, to będą zdrowo rosnąć i kwitnąć, dbając o walory dekoracyjne pomieszczenia. Jeśli nie mamy dużego doświadczenia w ogrodnictwie, powinniśmy wybrać takie rośliny do oranżerii, które nie wymagają zbyt dużego zaangażowania. Doskonale sprawdzą się wtedy rośliny, które na co dzień hodujemy w domu – zazwyczaj nie mają one zbyt wysokich wymagań.


Bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie roślin w pomieszczeniu. Powinniśmy sadzić obok siebie rośliny, które odznaczają się podobnymi wymaganiami. Warto również pamiętać o tym, by umieszczać z przodu mniejsze okazy, natomiast z tyłu większe rośliny. Dzięki temu nie będą one zasłaniać sobie wzajemnie słońca, co zapewni im zdrowy wzrost. Pomiędzy wyższe roślinki możemy natomiast wpasować takie, które wymagają mniejszej ilości słońca. Komponując rośliny warto również zwrócić uwagę na ich kolorystykę i wpleść kwitnące odmiany pomiędzy rośliny liściaste, tworząc dekoracyjny kontrast.

Jakie rośliny warto wybrać?

Wybór roślin powinien być zależny od miejsca, w którym znajduje się oranżeria. Rośliny do oranżerii wystawionej na południe powinny wymagać dużo światła słonecznego i wysokiej temperatury. Możemy posadzić tutaj np. różnego rodzaju cytrusy lub kawę, a także inne bardziej egzotyczne rośliny. Jeśli natomiast nasza oranżeria wychodzi na zachód lub północ, możemy w niej uprawiać bluszcze, a także przeróżne sukulenty, które dobrze znoszą umiarkowane zacienienie.

Wskazówki pielęgnacyjne

Musimy zawsze pamiętać o zapewnieniu roślinom odpowiedniego nawodnienia gleby i poziomu zawilgocenia powietrza. Pomoże nam w tym np. regularne zraszanie liści roślin. Musimy jednak pamiętać, by nie zraszać nagrzanych liści, bo możemy w ten sposób je poparzyć. Ważne jest również to, aby codziennie podlewać nasze rośliny. Najlepiej robić to wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, gdy ziemia jest chłodniejsza, co ograniczy parowanie wilgoci.

 

rośliny do oranżerii

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl