do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Drzewko mandarynkowe czyli mała pomarańcza 0

Drzewko mandarynkowe czyli mała pomarańcza

Dla tych, którzy chcieliby uprawiać cytrusy cytryna nie musi być jedynym drzewkiem cytrusowym, który można hodować samodzielnie. Doskonałym rozwiązaniem będzie drzewko mandarynkowe, które jest podobne w uprawie i równie pięknie prezentuje się w mieszkaniu czy na tarasie. Mimo, że podobne do cytryny to jednak różni się przede wszystkim kolczastymi gałązkami, a jego kwiaty są nie tylko białe lecz i pomarańczowe.

 

Jak uprawiać drzewko mandarynkowe? 

Jeśli chodzi o warunki uprawy, to podobnie, jak większość cytrusów, drzewko mandarynkowe lubi ciepłe i słoneczne stanowisko. W okresie od kwietnia do września możemy zauważyć spory wzrost rośliny, bowiem korzystając ze sporej dawki słońca bardzo szybko się rozwija. Nie należy martwić się zbytnio krótkotrwałymi „omdleniami” liści, bowiem to naturalny mechanizm rośliny – a mandarynka w doniczce po nocnym odpoczynku wróci do swojego poprzedniego stanu.

 

Podlewanie drzewka mandarynkowego

Mandarynki lubią wilgotne podłoże zatem w okresach letnich możemy podlewać drzewko mandarynkowe nawet co 3 dni. W okresach chłodniejszych wystarczy podlać roślinę raz w tygodniu. Kiedy drzewko pomarańczowe podrośnie najlepszym sposobem na sprawdzenie konieczności jego podlania jest podniesienie doniczki (bowiem starsze rośliny powinny być podlewane już w miarę potrzeby) – lekka donica oznacza, że już czas na nawodnienie gleby. Co ciekawe, liście mandarynki lubią skrapianie ciepłą wodą – najlepiej dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

 

drzewka mandarynkowe

 

Jaka ziemia?

Poza kwestią wilgotności warto także zwrócić uwagę na ziemię, w jakiej roślina będzie rosła. Najlepszym zestawem będzie mieszanka ziemi gliniastej, kompostowej i torfowej w częściach odpowiednio 1, 2, 2. Do takiej mieszanki warto dodać także garść piachu oraz odrobinę perlitu, który doskonale poprawia strukturę gleby i ma pozytywny wpływ na korzenie, szczególnie młodych sadzonek.

Zastosowanie się do powyższych reguł znacznie ułatwi nam hodowlę i nasze drzewko mandarynkowe będzie mogło rozwijać się prawidłowo. Podobnie jak cytryna, kwitnie bardzo obficie przez cały rok, jednakże w tym wypadku możemy spodziewać się kwiatów zarówno białych, jak i pomarańczowych. Ich zapach jest równie niesamowity, jak w przypadku cytryny. Drzewko mandarynkowe owocuje również podczas kwitnienia, jednak nie musimy obawiać się nadmiaru owoców – roślina sama zrzuci te, których już nie będzie w stanie utrzymać.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl