do kasy suma: 0,00 zł
więcej
MEGA Promocje
Doniczka Lechuza Classico 21 czerwona połysk
Doniczka Lechuza Classico 21 czerwona połysk
192,94 zł 79,01 zł
Ilość (szt)
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Bestsellery
Donica na taras VENUS 70 cm
Donica na taras VENUS 70 cm
160,00 zł
Donica z wkładem JUNO 75 cm
Donica z wkładem JUNO 75 cm
217,00 zł
Donica podświetlana JUNO 75 cm
Donica podświetlana JUNO 75 cm
366,00 zł
Wysoka donica JUNO 75 cm
Wysoka donica JUNO 75 cm
189,00 zł
Donica podświetlana VENUS 70 cm
Donica podświetlana VENUS 70 cm
338,00 zł
Donica z wkładem VENUS 70 cm
Donica z wkładem VENUS 70 cm
189,00 zł
Donica podświetlana ERIS 80 cm
Donica podświetlana ERIS 80 cm
460,00 zł
Drzewko cytrynowe czyli cytryna w doniczce 0

Drzewko cytrynowe czyli cytryna w doniczce


Mimo, iż jeszcze parę lat temu mogłoby się wydawać, że rośliny egzotyczne w naszym kraju to tylko mit, albo przywilej ludzi bardzo bogatych – to dziś niemal każdy może sobie pozwolić na zakup takiej rośliny. Choć w kraju pogoda lubi być kapryśna, to znajdzie się sporo gatunków, które z powodzeniem możemy kupić i hodować samodzielnie. Pod tym kątem rośliny egzotyczne najlepiej będzie reprezentować cytryna skierniewicka. Roślina ta jako pierwsza przyjęła się hodowcom, a jej uprawa nie okazała się tak skomplikowana, jak wstępnie myślano.

 

Uprawa drzewka cytrynowego

Idealnym rozwiązaniem będzie cytryna w doniczce – tym nieco bardziej cierpliwym można polecić samodzielne wyhodowanie drzewka z pestki (bo i tak można). Aczkolwiek należy liczyć się z tym, iż proces ten może potrwać parę lat, nim doczekamy się drzewka takiego, jak kupiona u hodowcy cytryna w doniczce.

Zakupione drzewko będzie nam się bardzo dobrze rozwijać, jeśli zastosujemy kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim należy potraktować taką roślinkę tak, jak by była w naturalnym środowisku i rosła w ziemi. Cytryna w doniczce nie lubi przestawiania z miejsca na miejsce. Warto zastanowić się, w którym miejscu chcielibyśmy zakupioną roślinę postawić, ponieważ najlepiej by było, gdyby w tym miejscu rosła nieruszana. Dlatego trzeba pamiętać, że wszystkie cytrusy, w tym drzewko cytrynowe również, lubią stanowiska jasne, słoneczne i ciepłe, z dużą ilością rozproszonego światła.

Zimą, kiedy drzewko cytryny przechodzi w stan spoczynku temperatura powinna być nieco niższa, bowiem zbyt wysoka spowoduje, że roślinie zaczną opadać liście. Cytrusy te nie lubią przeciągów. Równie istotny jest fakt, że nie powinny stać w kuchni, szczególnie takiej, gdzie używamy kuchenki gazowej – nie tolerują zbyt dobrze gazu i nawet niewielka jego ilość może zaszkodzić roślinom.

 

Jak podlewać drzewko cytrynowe?

Równie ważny jest sposób podlewania – cytryna w doniczce wymaga umiarkowanego podlewania. Przelanie rośliny może doprowadzić do opadania liści. Uchroni nas przed tym odpowiedni drenaż na dnie donicy i regularne odlewanie wody z podstawki – korzenie stojąc w wodzie mogą zacząć gnić. Jeśli będziemy pamiętać również o tym, iż cytryna w doniczce lubi nawożenie raz na dwa tygodnie w okresach intensywnego wzrostu, kwitnienia i owocowania, to z pewnością będziemy mogli cieszyć się zdrową i pięknie rozwijającą się rośliną.


Stosując się do powyższych zasad hodowane przez nas drzewko będzie z pewnością niezwykłą ozdobą naszego domu czy balkonu. Cytryna w doniczce szczególnie, bowiem to jeden z nielicznych cytrusów, który niemal przez cały czas obsypane jest drobnymi, białymi kwiatami o czarującym zapachu.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl