do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Bestsellery
Nawóz do cytrusów 100g
Nawóz do cytrusów 100g
6,00 zł
Ilość (szt)
Laur, Wawrzyn szlachetny duża sadzonka
Laur, Wawrzyn szlachetny duża sadzonka
20,00 zł
Ilość (szt)
Bananowiec Musa Basjoo sadzonka
Bananowiec Musa Basjoo sadzonka
20,00 zł
Donica VENUS 70 cm biała
Donica VENUS 70 cm biała
156,00 zł
Werbena cytrynowa duża sadzonka
Werbena cytrynowa duża sadzonka
14,99 zł
Ilość (szt)
Laur, Wawrzyn szlachetny sadzonka
Laur, Wawrzyn szlachetny sadzonka
20,00 zł
Cytryna Florentina duże drzewko
Cytryna Florentina duże drzewko
150,00 zł
Ilość (szt)
Cytryna Meyeri sadzonka
Cytryna Meyeri sadzonka
20,00 zł
Donica JUNO 75 cm biała
Donica JUNO 75 cm biała
182,00 zł
Oliwka Europejska drzewko
Oliwka Europejska drzewko
60,00 zł
Drzewko cytrynowe czyli cytryna w doniczce 0

Drzewko cytrynowe czyli cytryna w doniczce


Mimo, iż jeszcze parę lat temu mogłoby się wydawać, że rośliny egzotyczne w naszym kraju to tylko mit, albo przywilej ludzi bardzo bogatych – to dziś niemal każdy może sobie pozwolić na zakup takiej rośliny. Choć w kraju pogoda lubi być kapryśna, to znajdzie się sporo gatunków, które z powodzeniem możemy kupić i hodować samodzielnie. Pod tym kątem rośliny egzotyczne najlepiej będzie reprezentować cytryna skierniewicka. Roślina ta jako pierwsza przyjęła się hodowcom, a jej uprawa nie okazała się tak skomplikowana, jak wstępnie myślano.

 

Uprawa drzewka cytrynowego

Idealnym rozwiązaniem będzie cytryna w doniczce – tym nieco bardziej cierpliwym można polecić samodzielne wyhodowanie drzewka z pestki (bo i tak można). Aczkolwiek należy liczyć się z tym, iż proces ten może potrwać parę lat, nim doczekamy się drzewka takiego, jak kupiona u hodowcy cytryna w doniczce.

Zakupione drzewko będzie nam się bardzo dobrze rozwijać, jeśli zastosujemy kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim należy potraktować taką roślinkę tak, jak by była w naturalnym środowisku i rosła w ziemi. Cytryna w doniczce nie lubi przestawiania z miejsca na miejsce. Warto zastanowić się, w którym miejscu chcielibyśmy zakupioną roślinę postawić, ponieważ najlepiej by było, gdyby w tym miejscu rosła nieruszana. Dlatego trzeba pamiętać, że wszystkie cytrusy, w tym drzewko cytrynowe również, lubią stanowiska jasne, słoneczne i ciepłe, z dużą ilością rozproszonego światła.

Zimą, kiedy drzewko cytryny przechodzi w stan spoczynku temperatura powinna być nieco niższa, bowiem zbyt wysoka spowoduje, że roślinie zaczną opadać liście. Cytrusy te nie lubią przeciągów. Równie istotny jest fakt, że nie powinny stać w kuchni, szczególnie takiej, gdzie używamy kuchenki gazowej – nie tolerują zbyt dobrze gazu i nawet niewielka jego ilość może zaszkodzić roślinom.

 

Jak podlewać drzewko cytrynowe?

Równie ważny jest sposób podlewania – cytryna w doniczce wymaga umiarkowanego podlewania. Przelanie rośliny może doprowadzić do opadania liści. Uchroni nas przed tym odpowiedni drenaż na dnie donicy i regularne odlewanie wody z podstawki – korzenie stojąc w wodzie mogą zacząć gnić. Jeśli będziemy pamiętać również o tym, iż cytryna w doniczce lubi nawożenie raz na dwa tygodnie w okresach intensywnego wzrostu, kwitnienia i owocowania, to z pewnością będziemy mogli cieszyć się zdrową i pięknie rozwijającą się rośliną.


Stosując się do powyższych zasad hodowane przez nas drzewko będzie z pewnością niezwykłą ozdobą naszego domu czy balkonu. Cytryna w doniczce szczególnie, bowiem to jeden z nielicznych cytrusów, który niemal przez cały czas obsypane jest drobnymi, białymi kwiatami o czarującym zapachu.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl