do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Drzewka cytrynowe - najbardziej znany przedstawiciel cytrusów 0

Drzewka cytrynowe są najbardziej rozpoznawalnymi przedstawicielami cytrusów. Dzięki bardzo bogatej wiedzy na temat uprawy tych roślin egzotycznych możemy z powodzeniem uprawiać je we własnych mieszkaniach.

 

Drzewka cytrynowe pochodzą z Azji, tam występują w naturalnym środowisku. Cytrusy te maja liście eliptyczne, wiecznie zielone, zaś kwiaty koloru białego rozsiewają bardzo przyjemny zapach. Jeśli chodzi o uprawę w warunkach domowych to drzewka cytrynowe bardzo rzadko owocują, kiedy wyhoduje się je z pestek. Owoce gwarantują rośliny specjalnie hodowane do uprawy w domu.

Drzewka cytrynowe preferują stanowiska ciepłe, dobrze nasłonecznione. W okresach spoczynku należy przenieść je do nieco zimniejszych pomieszczeń, w których temperatura oscyluje w granicach 12-13 stopni. Jest to okres spoczynku cytrusów – jeśli nie zastosujemy się do tej zasady, cytryna zacznie tracić liście. Drzewka cytrynowe, jak większość cytrusów, wymagają stałego podlewania i zraszania. W okresach intensywnego wzrostu potrzebują wsparcia w postaci odpowiednich nawozów. Jeśli nie posiadamy nawozu do cytrusów możemy wykorzystać dowolny, zwiększając jedynie stężenie w jednej dawce.

Drzewka cytrynowe bardzo szybko rosną. W tym okresie należy je regularnie przesadzać. Rośliny starsze przesadzamy już nieco rzadziej. Drzewka cytrynowe hodowane w domu możemy również sadzonkować. Sadzonki pobieramy latem – taki pęd powinien mieć minimum 3 liście. Młode drzewka cytrynowe rosną bardzo szybko i już po dwóch latach możemy spodziewać się pierwszych owoców.

drzewka cytrynowe

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl