do kasy suma: 0,00 zł
więcej
KOSZTY DOSTAWY
ROŚLINY:
kurier przelew - od 20,00 zł (za 30 kg)
kurier pobranie - od 28,00 zł (za 30 kg)

DONICE:
kurier przelew - GRATIS!
kurier pobranie - od 28,00 zł
Cytryna chodzi mi po głowie... 0

Moc cytrusów w domu

Dobór roślin doniczkowych jest niezwykle istotnym elementem budowania nastroju w mieszkaniu. Rośliny to bardzo wyraziste i piękne akcenty dekoracyjne. Świetnie oddziałują na charakter wnętrza oraz na jego mieszkańców. Warto zatem pomyśleć o orientalnych roślinach, które ozdobią wnętrze nie tylko pięknymi liśćmi lub kwiatem. Ciekawym pomysłem są cytryny w doniczce. Ich intensywna barwa świetnie kontrastuje wśród soczystej zieleni. Takie rośliny z pewnością ocieplą klimat w minimalistycznych wnętrzach.

 

Cytryny w doniczce - pochodzenie

Drzewka cytrynowe pochodzą z Chin i prawdopodobnie powstały jako krzyżówki limy z cytronem. Mimo że pochodzą z Azji to obecnie nie są tam uprawiane ani nie rosną na dziko. Ze względu na swoje piękno w ostatnim czasie cytryny zmieniły swoją funkcję. Wiele osób zajmuje się ich uprawą w domowych warunkach. Drzewko cytrynowe jest najbardziej wytrzymałe na niskie temperatury. Zwłaszcza, gdy pochodzi z dobrej uprawy.

 

Jak uprawiać cytryny w domu?

Podstawową sprawą w uprawie drzewek cytrynowych jest kupno odpowiedniej sadzonki. Oczywiście można wyhodować roślinkę z pestek, jednak najczęściej takie drzewka nie owocują. A przecież owalne żółte cytryny są prawdziwą ozdobą. Dlatego należy kupować gotowe drzewka w sprawdzonych sklepach. Kolejną ważną sprawą jest precyzyjne określenie miejsca, gdzie cytryna w doniczce ma rosnąć. Drzewka te nie lubią być przestawiane ani okręcane. Należy traktować je w ten sposób, jakby były w naturalnym środowisku. A przecież normalnie egzotyczne rośliny nie przemieszczają się z miejsca na miejsce. Cytryny nie lubią przeciągów. Dlatego najbezpieczniej ustawić je z dala od takich miejsc. Drzewka cytrynowe potrzebują dużo światła i ciepła.

 

Ciekawa odmiana cytryny

Odmianę Cytryny Citrus Meyerii odkryto w 1908 w okolicach Pekinu. Występuje zarówno w dużych jak i w małych rozmiarach. Dzięki czemu popularne stało się jej uprawianie jako rośliny doniczkowe. Jej atutem jest wyjątkowa odporność na zimno. Może przetrwać nawet krótkotrwałe mrozy. Owocuje przez cały rok. Ta odmiana cytryny może być uprawiana bezpośrednio w gruncie.

cytryna

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl